BlueOrange kļūst par biržas Sertificēto konsultantu

2018. gada 06. februāris

BlueOrange 6. februārī kļūst par pirmo banku Latvijā, kas sertificēta konsultanta statusā sniegs pakalpojumus First North tirgū.

BlueOrange Bank konsultēs uzņēmumus, kuri vēlas iekļaut savus vērtspapīrus tirdzniecībai Nasdaq organizētajā Baltijas alternatīvajā tirgū First North. Sertificētā konsultanta uzdevums ir sniegt uzņēmumam nepieciešamo atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk nodrošināt, lai uzņēmums izpilda First North noteikumu prasības.

“Ir liels prieks redzēt, kā BlueOrange Bank aktīvi strādā un dod savu pienesumu kapitāla tirgus attīstībai Latvijā. Esmu pārliecināta, ka bankas zināšanas un pieredze būs noderīgas augošiem uzņēmumiem ceļā uz First North, lai piesaistītu izaugsmes kapitālu un paplašinātu savu atpazīstamību,” uzsver Nasdaq Riga valdes locekle Liene Dubava.

“BlueOrange papildus klasiskiem bankas pakalpojumiem specializējas finanšu konsultāciju sniegšanā un investīciju piesaistē Baltijas kapitāla tirgū. Bankai un tās speciālistiem ir vairāk nekā piecpadsmit gadu pieredze parāda vērtspapīru darījumu organizēšanā gan slēgtu emisiju, gan regulētā tirgū iekļautu obligāciju veidā. Klientiem varam piedāvāt pilnu pakalpojuma ciklu – no uzņēmuma sagatavošanas kapitāla tirgum līdz pārrunām ar investoriem un vērtspapīru iekļaušanu biržas sarakstos,” pauž BlueOrange Bank valdes loceklis Jānis Dubrovskis. “Esam gandarīti, ka BlueOrange kļūst par pirmo banku Latvijā, kas jau sertificēta konsultanta statusā varēs sniegt pakalpojumus First North tirgū. Abiem bankas speciālistiem - Edmundam Antufjevam un Igoram Petrovam ir ilggadēja pieredze kapitāla tirgus jautājumos, kas palīdz Baltijas uzņēmumiem izvēlēties piemērotākos risinājumus investīciju piesaistē,” atzīmē J. Dubrovskis.

Nasdaq Baltijas alternatīvais tirgus First North sniedz iespējas augošiem uzņēmumiem piesaistīt kapitālu attīstībai un veicināt savu atpazīstamību. Salīdzinot ar regulētā tirgus prasībām, alternatīvā tirgus prasības ir mērenākas, tādējādi augošiem uzņēmumiem ir vieglāk kļūt publiskiem.

Sertificētā konsultanta statuss tiek piešķirts uzņēmumiem ar atbilstošu pieredzi biznesa konsultāciju vai finanšu starpniecības jomā.

Attēlā (no kreisās puses): Nasdaq Riga Emitentu pakalpojumu speciāliste Maija Orbidāne; BlueOrange investīciju piesaistes vadītājs Edmunds Antufjevs; BlueOrange Atbilstības direktors Igors Petrovs.

Par Nasdaq

Nasdaq ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas aptuveni 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 13 triljoni ASV dolāru.