Atbalsts studiju programmai “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas”

2019. gada 22. aprīlis

Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) sadarbībā ar Bufalo Universitāti (ASV) uzsāka jaunas informācijas tehnoloģiju (IT) izcilības studiju programmas izveidi, kuru koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola (RBS).

Pirmajā gadā Baltijas IT līderības bakalaura studiju programmai “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas”, ko īsteno LU un RTU, tiks uzņemti 60 studenti. Studijas notiks angļu valodā pēc pasaules vadošo universitāšu standartiem, ko koordinēs RBS. Programmā IT kompetences tiks integrētas ar komunikācijas, projektu vadības, mākslas, tiesībzinātņu, finanšu un citām prasmēm, kas sniegs studējošajiem pamatu veiksmīgai karjerai digitalizētajā laikmetā.

Studijas vadīs pasniedzēji ar starptautiski vadošu akadēmisko un arī profesionālo pieredzi, kā arī ar valsts atbalstu 2019. gada rudenī tiks uzsākta pasniedzēju kvalifikācijas celšanas programma ASV.

Atzinīgus vārdus izcilības programmai veltīja arī Finanšu nozares asociācija vadītāja Sanda Liepiņa, apliecinot nozares gatavību sniegt gan finansiālu, gan praktisku atbalstu programmas īstenošanā un atklāšanas pasākumā simboliski pasniedzot čeku ar asociācijas biedru atbalstu.

Lai veicinātu augstākajiem pasaules standartiem atbilstošu jauno speciālistu izaugsmi, banka BlueOrange ir atvēlējusi vairāk nekā 35 000 eiro studiju programmas atbalstam, vienlaikus nodrošinot divu stipendiju izmaksu turpmāko četru mācību gadu laikā.

Lai veicinātu efektīvu un modernu partnerību starp nozari, valdību un universitātēm Latvijas tautsaimniecības digitālai transformācijai, LR Izglītības un zinātnes ministrija, Ekonomikas ministrija un Latvijas vadošās universitātes – RTU un LU, kā arī Latvijas nozīmīgākās IKT un finanšu nozares pārstāvošās organizācijas – LIKTA, Finanšu nozares asociācija un Latvijas Informācijas tehnoloģijas klasteris un RTU Rīgas Biznesa skolas padomnieku konvents parakstīja sadarbības memorandu par ekselences programmas datorzinātnē izveidi un ieviešanu Latvijā.